Wycieczka do Wisły

 Zadanie dofinansowane   przez Ministerstwo Rodziny,  Pracy i Polityki Społecznej w   ramach Rządowego Programu  na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych

Do Wisły wybraliśmy się 27 sierpnia. W wycieczce uczestniczyły 43 osoby. Po spotkaniu      z Przewodnikiem w pierwszej kolejności zwiedziliśmy Myśliwski Pałacyk Habsburgów,         a w nim wystawę: „Głuszec w lasach Beskidu Śląskiego”.

Kolejnym punktem programu była skocznia w Wiśle Malince

Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. Zwiedziliśmy wnętrza zamku,  kościółek znajdujący się na terenie przyległym do Rezydencji i  mieliśmy także przyjemność wypić kawę na tarasie widokowym Pałacu Dolnego oraz z wysokości podziwiać widoki.

Z pałacu Prezydenckiego udaliśmy się do Muzeum Beskidzkiego, gdzie zwiedziliśmy wystawę główną ukazującą zajęcia, stroje i życie górali Beskidu Śląskiego, kuźnię, chatę rodziny ewangelickiej oraz klasę szkolną.

Odwiedziliśmy  muszlę koncertową, gdzie pan Przewodnik, który może się pochwalić pięknym głosem, zaśpiewał dla nas ze sceny.

Po krótkim spacerze po Rynku, lodach i odpoczynku, udaliśmy się do Galerii Izabeli               i Adama Małyszów, aby zobaczyć wszystkie otrzymane nagrody, stroje, narty i inne przedmioty, które zgromadził przez lata swojej kariery sportowej.                                              Niestety, w pomieszczeniach, w których zgromadzono najcenniejsze puchary, medale            i nagrody nie można fotografować.

Po obiedzie w restauracji ” Dworek nad Wisłą” udaliśmy się w drogę powrotną. Należy wspomnieć jeszcze o nietuzinkowym panu Przewodniku, który podczas oprowadzania, śpiewał, recytował wiersze, opowiadał o swoich zainteresowaniach.                                            W młodości także był skoczkiem narciarskim.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.