Wycieczka do Warszawy, Konstancina Jeziornej i okolic

Zadanie współfinansowane przez MKiDN ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

 

W dniach od 31.08.do 02.09.2020 r. odbyła się zaplanowana wycieczka do Warszawy, Konstancina Jeziornej  i okolic. Ostatnim zwiedzanym miejscem był Czarnolas.                 Jest to kolejne zadanie zaplanowane w projekcie noszącym tytuł: ” Kultura niejedno ma imię”. W wycieczce uczestniczyło 48 osób. Wyjechaliśmy z Poręby Żegoty o godz. 4.45, żeby o godz. 10.00 wejść do Muzeum Powstania Warszawskiego. Drugim zaplanowanym miejscem do zwiedzenia w pierwszym dniu w Warszawie były ogrody przy pałacu                  w Wilanowie. W związku z epidemią COVID 19, nie ma możliwości zwiedzania Pałacu Króla  Jana III Sobieskiego w tak dużych grupach. Pani Przewodniczka przybliżyła uczestnikom wycieczki dzieje Wilanowskiego Pałacu, który mogliśmy poznać tylko z zewnątrz, następnie  spacerowaliśmy po ogrodach, zachwycając się pięknymi klombami.

Po zwiedzeniu otoczenia pałacu udaliśmy się do miejsca zakwaterowania, czyli do Ośrodka Rekolekcyjno – Wypoczynkowego w Konstancinie Jeziornej.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Wilanów, zwiedzanie z przewodnikiem.

II dzień – Konstancin Jeziorna, spacer po miejscowości, wizyta w domu Stefana Żeromskiego, zwiedzanie uzdrowiska.

III dzień: Zwiedzanie Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, Zamek w Czersku  koło Góry Kalwarii, przejazd do Czarnolasu, zwiedzanie Muzeum Jana Kochanowskiego, obiad w restauracji ” Pod lipą” kończący wycieczkę.

Zamek w Czersku:

Czarnolas, Muzeum Jana Kochanowskiego i obiad:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Aktualności. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.