Nadal trwa aukcja obrazów

Osoby zainteresowane zakupem  poplenerowych obrazów z lat 2019 i 2020 mogą je oglądać w najbliższym tygodniu we wtorek 21.IX i we czwartek 23 września w budynku wiejskim w Porębie Żegoty w godz. 17.00 – 19.00.

Oto niektóre z nich:

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

III Plener Malarski – Poręba Żegoty 2021

W tym roku po raz trzeci organizujemy Plener Malarski, w którym uczestniczą Artyści Malarze zrzeszeni w Związku Artystów Plastyków Polskich – oddział krakowski. W trakcie pleneru będą zorganizowane warsztaty prowadzone przez artystów, w których będą mogły uczestniczyć osoby uzdolnione plastycznie, chcące poznać profesjonalny warsztat  pracy artysty malarza oraz doskonalić  swoje umiejętności.

 

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wycieczka nad morze już za nami

Wycieczka odbyła się w dniach od 5 – 11 września. Uczestniczyło w niej 45 osób.

Zanim dotarliśmy do Jastrzębiej Góry, zatrzymaliśmy się na kilka godzin w Ciechocinku      i na nocleg w Toruniu. Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od zwiedzania starej, zabytkowej części Torunia.

Ciechocinek

Toruń

Jastrzębia Góra

Wycieczka do Gdańska – zwiedzanie Starego Miasta

Bazylika Mariacka ze słynnym XV wiecznym zegarem astronomicznym

Kościół św. Brygidy ze słynnym bursztynowym ołtarzem i sarkofagiem ks.prałata Henryka Jankowskiego

Westerplatte

Władysławowo

Hel – Fokarium – karmienie fok

Wieczór integracyjny

W drodze powrotnej zwiedzanie zamku krzyżackiego w Malborku

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Aukcja obrazów

Stowarzyszenie na Rzecz Poręby Żegoty ogłasza poplenerową aukcję obrazów z lat                2019 i 2020.                                                                                                                                              Obrazy zostaną wystawione w budynku wiejskim w Porębie Żegoty i będzie można je oglądać w dniach: od 31.08 / wtorek/ do  03. o9. / piątek/  w godz. 17.00 – 19.00

Każdy obraz jest opatrzony metką informującą o autorze, technice wykonania, wymiarach oraz posiada cenę wywoławczą.

Osoby przystępujące do aukcji wypełniają druk podając swoje imię i nazwisko,nr tel. kontaktowego, tytuł obrazu, który pragną nabyć w drodze licytacji oraz deklarowaną kwotę. Wypełnioną karteczkę wrzucają do skrzynki. Obrazy trafią do tych osób,             które zaproponowały najwyższe kwoty.

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany zasad prowadzenia aukcji.

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Skamieniałe Miasto i dworek Paderewskiego

31 lipca byliśmy na wycieczce w Ciężkowicach i Kąśnej Dolnej. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach, kościoła pw. św. Andrzeja, Rynku,  nowo powstałego Parku Zdrojowego oraz dworku I. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Niestety, pogoda w tym dniu spłatała nam figla, bo przez większość dnia padało, dlatego w trakcie zwiedzania  zaplanowany porządek ulegał zmianie. Jednak ok. 13.00 zaświeciło słońce i udało się zrealizować wszystko, co zostało zaplanowane.

Kościół pw. św. Andrzeja w Ciężkowicach z 1903 r., w którym, podobnie jak w Alwerni, znajduje się obraz Ecce Homo.

                     Park Zdrojowy w Ciężkowicach

Dworek Ignacego Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

 

 

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Spotkanie z Misjonarzem

27 lipca odbyło się spotkanie z misjonarzem, ks. Stefanem Góreckim, pochodzącym              z Poręby Żegoty, a pracującym od ponad 30 lat w Peru.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wernisaż

 

 

Zgodnie z planem, wernisaż, czyli otwarcie wystawy prac po „II Plenerze Malarskim – Poręba Żegoty 2020” odbył się 16 lipca w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni.        Na spotkanie przybyli artyści biorący udział w tym plenerze, ich przyjaciele i znajomi, Pani Burmistrz Beata Nadzieja – Szpila oraz przedstawiciele Stowarzyszenia na Rzecz Poręby Żegoty. Wystawa jest otwarta dla zainteresowanych do 6 sierpnia w godzinach pracy SOK.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wycieczka do Ciężkowic i Kąśnej Dolnej

Wycieczka dla członków Stowarzyszenia do Ciężkowic k/ Tarnowa i Kąśnej Dolnej odbędzie się 31 lipca. W miarę wolnych miejsc mogą uczestniczyć osoby spoza Stowarzyszenia. Zapisy tel. 507 960 273

Planowany program:

  • 7.00 wyjazd z Alwerni / przystanek przy Biedronce/, następnie Poręba Żegoty / Plac św. Floriana/, Brodła, Liszki,
  • 10.00 – Zwiedzanie  Skalnego Skamieniałego Miasta w Ciężkowicach
  • 12.00 – Spacer po nowo otwartym Parku Zdrojowym,
  • 14.00 – Zwiedzanie dworku Ignacego Paderewskiego wraz z ogrodem w Kąśnej Dolnej,
  • 15.00 – Obiad,
  • Po obiedzie spacer po Rynku i zwiedzanie kościoła pw. Pana Jezusa Miłosiernego;

Należy założyć wygodne sportowe obuwie!

Wycieczka jest płatna. Koszt uzależniony od ilości uczestników. Składka po  65 zł.      od osoby do rozliczenia po wycieczce. W  tej kwocie: przejazd, przewodnik, bilety wstępu, obiad i ubezpieczenie.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Wernisaż po II Plenerze Malarskim

Wernisaż po” II Plenerze Malarskim – Poręba Żegoty 2020″ odbędzie się 16 lipca                     o godz. 17.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Alwerni. Serdecznie zapraszamy członków Stowarzyszenia oraz wszystkich zainteresowanych.                                                      Obrazy pozostaną na wystawie do końca lipca i będzie je można oglądać w godzinach pracy SOK.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj

Spotkanie z grillowaniem

Zgodnie z zapowiedzią, 3 lipca spotkaliśmy się przy budynku wiejskim, żeby po długiej przerwie znów być razem. Były grillowane kiełbaski, pyszne ciasta upieczone przez nasze niezastąpione panie i długie, serdeczne rozmowy w zaprzyjaźnionych grupkach. Podano  informacje o nadchodzących wydarzeniach i planach na dalsze miesiące.

Opublikowano Aktualności | Skomentuj